En İyi Ülkücü Şarkıcı

Milliyetçi Sanatçı atilla Yılmaz

Biz bir anket yaptık “En İyi Ülkücü Şarkıcı Sizce Kimdir?” diye,

Anketimize 143 İstanbul, 131 Ankara, 97 Mersin, 65 Adana, 64 kişi de Antalya’dan oy kllandı.

Ve yüzde hesabı şu şekilde:

%48 Atilla Yılmaz

%21 Mustafa Yıldızdoğan

%11 Ahmet Şafak

%10 Osman Öztunç

%9 Ali Kınık

Katılımını esirgemeyen tüm ülkücü şarkı severlere de sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

ulkucusarkilar.com derlemesi olan bu yazımız kanaatimizce en iyi ülkücü şarkıcının kim olduğunu belirten içeriketedir.

Ülkücü sanatçılar genellikle vatansever, milliyetçi duyguları yoğun, MHP destekçisi şarkıcılar olarak bilinir ya da düşünülür. Bu santçılarımız albümlerini ve şarkılarını da bu yönde ülkücü içerikli yaparlar. Hepsinin benimsediği müzik tarzı birbirinden farklı ve kendine özgüdür. Örnek olarak Atilla Yılmaz Anadolu Rock söyler, Mustafa Yıldızdoğan Fantezi müzik yapar misal.

Ppopüler olan ülkücü sanatçıları da yani en yoğun kitleye sahip olanları şöyle sıralanabilir:

Atilla Yılmaz
Mustafa Yıldızdoğan
Osman Öztunç
Ahmet Şafak
Zara
Ali Kınık

2015 yılının ilk yarısında Atilla Yılmaz’ın da çıkaracağı albümle iki ülkücü sanatçımız albüm yapmış olacak. Bu alümleri ve geçmiş albümleri baz alarak sanatçılarımızın kendi kanaatimizce değerlendirip sizlerle paylaşmak istedik.

Bize göre günümüzün en başarılı en iyi ülkücü sanatçısı Atilla Yılmaz’dır. Gelelim sebeplerine bir kere kendisi tüm ülkücü sanatçılardan farklı olarak müzik tarzı Anadolu Rock’tır. Arabesk veya vatan millet sakarya yoluna evrilmemiştir. Müzik hayatındaki 20. yılını güzel bir albümle taçlandıran Atilla Yılmaz son albümüyle hele de Koçköroğluyam adlı eseriyle bize kalırsa Anadolu Rock müziğinin de mirasçısı sayılır. Milliyetçi çizgiyi ne aşar ne gerisinde durur ama ben ülkücüyüm diye de bağırmaz. Herkesin dinleyebileceği tarzda müzik yapan şarkıcımız sosyal medyayı da kesinlikle aktif olarak kullanıp çağın gerisinde kalmaz.

atilla-yilmaz-benim-turkum

Atilla Yılmaz 2015 En İyi Ülkücü Şarkıcı

Mustafa Yıldızdoğan’a gelirsek, Mustafa Yıldızdoğan bu piyasaya emek vermiş çok uzun yıllardır piyasada olan sanatçımız Fantezi müzik alanında başarılı bir sanatçımızdır.

mustafa-yildizdogan

Milliyetçi Şarkıcı

Zara kendisini hiçbir zaman ülkücülüğünü vurgularken görmeyiz, hiçbir zamanda bağırmaz ben ülkücüyüm diye. Nefis parçaları ve eserleri vardır. Herkese her yere dinletir eserlerini bir müddet sonra yoruluyor insan.

Ahmet Şafak, pek sevimli haliyle ve son okuduğu Aziz Dostum bence başarılıydı. Ama geçmiş albümleri için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil maalesef.

ahmet-safak

Milliyetçi Şarkıcılar

Gelelim Ali Kınık’a… en önce detone olduğunu maalesef belirtmek zorundayım. Pek sevilen Ali Ayşe’yi bir kez daha dinleyip siz karar verin :